strona główna   
Strona główna
W naszej ofercie znajdziesz
O nas
Promocje
Porady
Gwarancje
Konfigurator felg
Praca
Strefa partnerów
 

   ZIMOWA WYMIANA OPON


Szanowni Państwo!

Sezon wymiany opon rozpoczęty!
Warto już powoli zastanowić się nad terminem przyjazdu do serwisu. Bardzo często czynność ta odkładana jest dosłownie na ostatnią chwilę. Niejednokrotnie słyszymy wtedy od pracowników serwisów, że wymiana w danej chwili nie jest możliwa, a wolne terminy rozpoczynają się z nowym tygodniem. Takiej sytuacji można oczywiście uniknąć odwiedzając serwis OPONY EXPRESS odpowiednio wcześniej.

Kiedy zmienić opony?
Przyjmuje się, że najbardziej odpowiednim momentem do zmiany opon jest czas, gdy średnia dobowa temperatura oscyluje w granicach 7°C. Przeciętnie okres ten przypada na przełomie września i października. Mając jednak na względzie nieprzewidywalność pogody w tym roku warto zastanowić się nad wcześniejszym przyjazdem do serwisu. Szczególnie, gdy mamy zaplanowany w tym okresie wyjazd w dalszą podróż – warto wyjechać już na oponach zimowych.

Dlaczego warto zmienić opony?
Opona zimowa znacznie różni się od opony letniej. Nie tylko pod względem rzeźby bieżnika, ale przede wszystkim parametrów mieszanki z jakiej jest wykonana. Dzięki niej jest znacznie bardziej odporna na niskie temperatury, przez co opona nie twardnieje nawet w trakcie ostrej zimy. Taki stan rzeczy powoduje, że ma znacznie lepszą przyczepność od opony letniej. Pamiętajmy, że warunki zimowe to nie tylko zasypane śniegiem drogi, ale również sucha - asfaltowa nawierzchnia w słoneczny zimowy dzień. Wbrew pozorom dla pojazdu poruszającego się na oponach letnich, droga wcale nie jest bezpieczna. Twardsza mieszanka z jakiej wykonana jest opona letnia nie zapewni dobrej przyczepności nawet w takim przypadku!

Dlatego też pamiętając o zmienności pogody - warto zastanowić się nad zmianą opon nieco wcześniej. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym, innych użytkowników dróg oraz o czekających nas kolejkach po pierwszych opadach śniegu.

Zapraszamy do serwisów OPONY EXPRESS.